Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English Ace 2023 edycja XXIII

Dnia 15 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego English Ace. Opiekunem konkursu była p. H. Sawczak. Konkurs był organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który pozwala motywować uczniów do rozwijania sprawności językowych oraz podejmowania intelektualnych wyzwań jak również diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów oraz odkrywać ich uzdolnienia i talenty językowe. Udział w konkursie pomaga uczestnikom osiągać lepsze wyniki w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.

W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 5 863 uczniów z 254 szkół. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów, którzy zmagali się z testem o różnym poziomie trudności w zależności od stopnia zaawansowania.

Oto najlepsze wyniki uczniów reprezentujących naszą szkołę:

z klas drugich najwięcej punktów zdobyła Dagmara Pliszka, uczennica klasy 2 A, i zajęła 1 miejsce w województwie lubuskim oraz 73 w Polsce; z klas pierwszych najwięcej punktów zdobyły Maja Kwietniewska, uczennica klasy 1 C, i zajęła 2 miejsce w województwie lubuskim, a w Polsce 273 oraz Kalina Wyrwa, również uczennica klasy 1 C, która zajęła 3 miejsce w województwie lubuskim, a w Polsce 347.

Wysokie miejsca jakie zajęli nasi uczniowie na pewno będą dla nich dodatkowym impulsem do jeszcze większego wysiłku.

Drodzy uczniowie, dziękuję Wam za udział w konkursie oraz gratuluję zdobycia tak wysokich miejsc. Mam nadzieję, że przystąpienie do zmagań konkursowych English Ace pozwoliło Wam w nabyciu nowych doświadczeń i sprawdzeniu swoich umiejętności i wiedzy z języka angielskiego.

Skip to content