DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, to akcja edukacyjna, która odbyła się 4 października w VI Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze. Miała ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli natomiast, mogli popisać się doskonałą znajomością trudnych przypadków tabliczki mnożenia podczas… egzaminów!

Najpierw uczniowie brali udział w grze planszowej „Ślimak”, gdzie numer pola na którym stanęli oznaczał zadanie, które musieli rozwiązać. Zadania umieszczone były na korytarzu szkolnym. Mimo, iż przykłady dotyczyły tylko wiedzy z tabliczki mnożenia, uczniowie musieli się pośpieszyć w odnalezieniu zadania, bo liczył się czas. Najlepszą okazała się klasa 2b.

Następnie w klasach został przeprowadzony indywidualny konkurs wiedzy z tabliczki mnożenia. Na 56 uczniów rozwiązujących test, ekspertem zostało 31. Rolę egzaminatorów przejęli uczniowie klasy 1c. Podsumowaniem dnia była wizyta uczniów klasy 1c wraz z wychowawcą na pobliskim rynku, gdzie uczniowie odpytywali przypadkowych przechodniów z tabliczki. Śmiechu, potu, wyzwań i rywalizacji tego dnia nie zabrakło, a eksperci otrzymali dodatkowe punkty z matematyki.

Skip to content