Pierwszy dzień wiosny

„Ciepło, cieplej… Dzień Wiosny
21 marca utrwali się w naszej pamięci jako pełna radości i zabawy data!
Nauczyciele przygotowali dla nas sporo atrakcji. W jednej z sal odbyła się ,,Parada oszustów”. Uczestnicy zostali podzieleni na zespoły, a każda z drużyn musiała odpowiedzieć na różnorodne pytania. Rozwiązania nie ułatwiał fakt, że w komisji zasiadła kadra nauczycielska wcielająca się w rolę oszustów.  Po przyswojeniu dużej ilości informacji podczas ,,Parady oszustów” przeniosłam się do tymczasowej ,,kuchni” (sala biologiczna). Doprowadził mnie tam zapach gotowanych, pieczonych i smażonych potraw. Czego tam nie było! Pizza, hamburgery, spaghetti, sałatki, babeczki i …. już straciłam rachubę! Talent kucharski miała okazję ocenić kadra nauczycielska spragniona nowych smaków.
Atrakcji było więcej – w jednej z klas uczniowie zaangażowali się w grę inspirowaną operacją o kryptonimie ,,W siedem dni do rzeki Ren”. Gra odzwierciedlająca okres ,,zimnej wojny” wprawiła uczestników w skupienie. Dzięki zabawie wzięli udział w hipotetycznej realizacji planu Układu Warszawskiego. Na pobliskim boisku również miała miejsce rywalizacja – odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją naszej szkoły a Zespołem Szkół Katolickich. Spotkanie przebiegło w sportowym duchu.  W międzyczasie można było wyciszyć się i odpocząć przy wspólnym seansie filmowym. Nie zabrakło również artystycznej części obchodów. Podczas konkursu ,,Mam Talent” licealiści zaprezentowali liczne umiejętności: śpiewali, tańczyli, grali na gitarze. Wystąpili solo, w duecie, a nawet jako trio. Porwali publiczność do wspólnej zabawy. Uczestnicy oczarowali publiczność, jak i jury
Nie dało się zapomnieć ani na chwilę o fantastycznej atmosferze, dzięki czemu ten kolejny dzień z życia szkoły jeszcze bardziej zbliżył do siebie zarówno uczniów, jak i nauczycieli.
Takie dni i taka atmosfera czynią naszą szkołę wyjątkową, a czas w niej spędzony niezapomnianym!” 
Angelika Morawska
kl. IV a
 
 
 
 
   
   
 
 
Skip to content