X edycja Konferencji „Zobaczyć człowieka w człowieku”

Za nami X edycja Konferencji „Zobaczyć człowieka w człowieku” – wydarzenie, które na stałe wpisało się w tradycję naszej szkoły jako przestrzeń refleksji nad kondycją psychiczną młodzieży oraz budowaniem wspierającego środowiska edukacyjnego.

Tegoroczna edycja, wyjątkowa ze względu na swój jubileuszowy charakter, odbyła się dzięki uprzejmości pani dyrektor Kingi Krutulskiej w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji „Domu Harcerza” w Zielonej Górze.

W centrum naszej uwagi znalazła się w tym roku złożoność problemów psychicznych u dzieci i młodzieży oraz wpływ otoczenia na proces wspierania młodego człowieka. Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się cenieni specjaliści, którzy podzielili się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem:

Dr Elżbieta Turska – przedstawiła rodzinne czynniki ryzyka zaburzeń nastroju u adolescentów,
Dr Marcin Florkowski – opowiedział o tym, jak dbać o zdrowie psychiczne,
Dr n. med. Przemysław Zakowicz – omówił objawy psychotyczne w populacji dzieci i młodzieży,
Dr Lidia Wawryk – zaprezentowała trudne zachowania młodzieży w kontekście profilaktyki samobójstw.

Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom za niezwykle merytoryczne i poruszające wystąpienia, które z pewnością pozostaną z nami na długo.